Hello Kity Yüz Boyama

Etkinlik yapmaya karar verdiğimiz gün itibari ile çocuklar ve ben oldukça heyecanlandık. Yüz boyama vb. işlemler için el becerisinin olması gerektiğinin farkındaydım. Lakin şu bir gerçek ki gerçek gözlemci olduğunuz zaman eminim ki yapamayacağımız hiç bir şey bulunmamakta. Bunun için Tuana ile Hello Kity yüz boyama makyajını yaptık ve sizlere sunuyoruz.
Hello Kitty Makyajı

Hello Kity Yüz Boyama İçin Gerekli Malzemeler

  • Beyaz yüz boyama kalemi
  • Siyah yüz boyama kalemi
  • Kırmızı yüz boyama kalemi
  • Sarı yüz boyama kalemi

Konsept uygulamak istiyorsanız ufak bir uygulama ile çocuğunuzun saçlarını iki yandan topuz yaparak toplayabilirsiniz. Eminiz ki makyaj uygulaması ile bir örnek kız çocuklarına en çok yakışan uygulama bu diyebiliriz.

Hello Kity Makyajı Nasıl Yapılır

İlk olarak makyajımızı yapmak üzere yüzün üzerinde çerçeve oluşturuyoruz. Çerçeve üst kısımdan başlanmakta. Siyah kalem ile kurdele olan kısmı boş bırakıp siyah çerçeve oluşturalım. Sonrasında burun kısmına yuvarlak çizip içerisini sarı boyayalım. Sonrasında diğer kısımları komple göz kapakları da dahil olmak üzere beyaza boyayalım. Kurdele gelen kısım haricinde kalan tüm çerçeve içi alanı beyaz yapıyoruz. Sonrasında kurdele olan kısmı kırmızı kalemle boyayıp kurdele şeklini vererek kurdelenin de kenarlarını çiziyoruz. Kurdele kenarlarını da çizdikten sonra geride kenar kısımda kalan beyazları da tamamlayıp sağ ve sol yanak kısmına 3 adet kısa çizgi çekelim.

  1. Kalem seçimimi Faber Castell olarak yaptım ve sadece stick boya kalemlerini değil kalem olarak olanları tercih ettim. Çünkü stickler ile ince çizgileri oluşturmak pek mümkün olmuyo.
  2. Seçtiğiniz kalem hem boyama hem de çocuğun yüz sağlığı açısından dikkatle seçilmelidir. Aksi takdirde çocuğun cildi tahriş olabilir.
  3. Boya uzun süre çocuğun cildinde kalmamalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir