Anne ve babalar için pratik fikirler

Anne ve babalar için pratik fikirler, gün içerisinde çocuklarımızla vakit geçirirken yapabileceğimiz pratik fikirler.

Çocuklar odalarında oyun oynarlarken çocuğu kez kapıları kapatmak isteyebilirler. Anne ve babalar kapı kolunun lastik ile bağlanması ile kapının kilitlenmesi riskini yok edebilirler. Küçük yaştaki çocuklarının kapıları kitleye biliyor olmaları riskine karşılık bu fikir böyle bir tehlike baş göstermeden uygulanabilir bir yöntemdir.

Çocuklar dondurmaları çok severler ancak dondurma yeme hızları dondurmanın erime ve akma süresinden daha yavaş olduğu için üstlerini başlarını her daim batırırlar. Bunun için anne ve babalar dondurma çubuğunun alt tarafına plastik bir tabak geçirerek dondurmanın üstlerine akmasını engelleyebilirler.

Anne ve babalar için pratik fikirler

Yön kavramlarını henüz kavrayamamış olan çocuklar ayakkabılarını sıklıkla ters giymektedirler. Bu sorunun önüne geçilebilmesi için anne ve babalar aynı olan iki çıkartmanın ayakkabı içine yapıştırılması ile çocuklarının yön bulmalarına yardımcı olabilmektedirler.

Çocuklar sokakta ve bahçede oynamayı çok severler ve bazen oyunun heyecanından evden uzaklaşırlar. Çocukların kaybolma risklerine karşılık anne ve babalar telefon numaralarının yazılı olduğu bir bileklik yaptırarak çocuklarının bileklerine takabilirler.

Anne ve babalar için pratik fikirler

Çocuklar genellikle lavaboya ellerini uzatamadıkları için kendileri yıkayamazlar. Bunun için naylon bir şişe kesilerek musluğa takılarak suyun akış yönü uzatılarak çocukların ellerini kendisi yıkaması sağlanabilir.

Bir başka pratik fikirde uykuda çok sık yataktan düşme durumu ile karşılaşılıyorsa yatağın kenarına yüksek plastik bir silindir konularak çocukların yataktan düşmesi engellenebilir.

Çocuklar salıncakta sallanmayı çok severler. Anne ve babalar sürekli ayakta bekleyerek onları sallamaktan yorulabilirler. Salıncağa bir ip bağlayarak anne ve baba uzandığı yerden onları sallayabilirler. Soğuktan korunmaları için onlara çeşitli figürleri olan bereler yapılabilir. Bu hem onların ilgisini çeker hem de onları soğuktan korumaya yardımcı olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir